Як перевірити бу iPad перед покупкою

Богдан Сирко
Богдан Сірко
25 лист 2021 р., 11:29
Поділитися:

Яблучні гаджети високо ціняться за їхню відмінну швидкість роботи, довговічність і стильний дизайн. Екосистема Apple дарує користувачам максимум комфорту та функціоналу. Але головний мінус таких пристроїв досить висока ціна. В умовах, коли новий планшет від купертинівців придбати немає можливості, а переходити на Android не хочеться, оптимальним рішенням стане бу Айпад. На ринку представлена ​​маса якісних та недорогих гаджетів, важливо лише знати, як перевірити техніку на наявність дефектів.

З чого розпочати діагностику планшета

Розпочати оцінку стану гаджета слід з візуального огляду. Вивчіть корпус та дисплей на механічні пошкодження. Сколи та подряпини не тільки погіршують зовнішній вигляд планшета, але також знижують швидкість відгуку сенсора, підвищують ймовірність проникнення всередину вологи, а також свідчать про можливе пошкодження начинки.

Корпус та екран повинні щільно прилягати один до одного. Важливо, щоб поверхня бу iPad була рівною і без вигинів. Перевірте по периметру окантовку дисплейного модуля – за наявності випирань слід ознайомитися з історією сервісного обслуговування гаджета.

Перевірка Face ID або Touch ID

Власник швидше за все ще не відв'язав свій обліковий запис від пристрою, тому зможе продемонструвати роботу Face ID або Touch ID. Розблокування планшета має відбуватися швидко і без затримок, інакше експлуатація пристрою принесе багато дискомфорту. При цьому важливо, щоб продавець вийшов з Apple ID і скинув усі налаштування.

Особливості аналізу камер

Для перевірки камер слід запустити спеціальну програму, після чого зробити кілька знімків. Скористайтеся як основним модулем, і фронталкою. Якщо є певні проблеми, програма не запуститься або видасть помилку. Бажано зробити знімок однорідної поверхні. Наявність затемнених областей на фотографії може свідчити про проблеми із сенсором або наявність пилу під вікном об'єктива.

Як перевірити якість екрану

Щоб продіагностувати дисплей бу Айпада, необхідно:

  • трохи натиснути на поверхню - наявність різнокольорових розлучень говорить про заміну оригінального екрана на низькоякісний аналог;
  • перевірити дисплей на биті пікселі — для цього достатньо відкрити програму з білим тлом, темні крапки свідчать про проблеми;
  • вивчити екран на наявність артефактів та ефекту пам'яті.

Підсвічування дисплея має бути рівномірним. Увімкніть максимальну та мінімальну яскравість, а також перевірте автоматичний датчик, щоб побачити, наскільки планшетом буде зручно користуватися при різному освітленні.

Перевірка акумулятора та зарядного пристрою

У iOS є вбудована система, що дозволяє контролювати ресурс батареї. У налаштуваннях АКБ знайдіть «Стан акумулятора», а потім перейдіть до «Максимальна ємність». Чим нижчий показник, тим гірше. Як правило, задуматись про заміну батареї потрібно, коли параметр підбирається до 80%. Важливо підключити бу iPad до мережі та перевірити, скільки часу потрібно для заповнення АКБ. Як дуже швидка, так і надмірно повільна зарядка говорять про проблеми.

На що ще звернути увагу при покупці

Купуючи iPad, радимо також звернути увагу на:

  • якість звуку - визначити проблеми можна на слух, достатньо відтворити трек через зовнішні динаміки та гарнітуру;
  • модулі зв'язку - підключіться до мережі Wi-Fi та мобільного інтернету, з'єднайтеся з іншим пристроєм через Bluetooth, спробуйте перекинути певний файл;
  • роботу кнопок - сенсорні та звичайні клавіші повинні функціонувати без будь-яких заїдань, не забудьте також перезавантажити пристрій;
  • порти - перевірте зарядку та навушники, також радимо оглянути гнізда за допомогою ліхтарика (наявність червоних точок свідчить про попадання всередину вологи).

Крім того, важливо трохи "поексплуатувати" пристрій. Увімкніть ролик на YouTube, запустіть гру або посерфіть в інтернеті. Зробіть те, для чого ви і плануєте купувати бу Айпад. У результаті можна буде виявити основні недоліки, якщо вони є.

Основні поради щодо купівлі планшета Apple

Підбираючи для себе яблучний планшет із рук, рекомендуємо дотримуватися низки загальних правил:

  • уникайте передоплат — якщо продавець не може приїхати на зустріч, використовуйте післяплату;
  • не поспішайте — огляд iPad не дозволить виявити всі дефекти, щоб уникнути проблем, важливо провести ретельну діагностику перед укладенням угоди;
  • перевіряйте комплектацію та чеки - бажано, щоб продавець надав вам усі упаковки та документи, що підтверджують покупку, також не завадить звірити серійні дані планшета з інформацією на коробці;
  • домовляйтесь про зустріч у місцях, де є доступ до Wi-Fi та можливість підключитися до електромережі;
  • перевірте автентичність планшета на сайті виробника.

Ну і головне – довіряйте надійним продавцям. Співпрацюючи з перевіреними магазинами, які спеціалізуються на бу техніці Apple, ви істотно знижуєте ризик потрапити на неякісний товар.

Поділитися: