Засоби захисту екрана iPhone: гідрогелева плівка або скло

Богдан Сирко
Богдан Сірко
30 груд 2021 р., 06:42
Поділитися:

Власники смартфонів компанії Apple ставлять питання, як краще вберегти дисплей від появи дефектів. Подряпини, сколи та інші пошкодження псують зовнішній вигляд пристрою та знижують рівень комфорту при експлуатації. Ми підготували короткий гайд найпоширенішими засобами для захисту екранів. Ознайомтеся, щоб вибрати найкращий варіант.

Способи та вироби для запобігання дефектам

Зазвичай на екран клеять захисне скло або гідрогелеву плівку. Обидва способи мають два призначення — запобігти дефектам і зберегти дисплей в цілості. Думки користувачів розходяться на питанні, який метод є кращим.

І у гідрогелевої плівки, і у скла є недоліки. Ми розповімо, чим відрізняються захисні пристрої, щоб ви змогли підібрати відповідний варіант.

Скло на Apple iPhone: плюси та мінуси

Glass-протектори складаються із загартованої основи, олеофобного покриття, антивідблиску та антиосколкового шарів, клею. Вироби запобігають не лише подряпинам, а й механічним пошкодженням. Основні властивості захисного скла:

  1. Стійкість до забруднень. Завдяки олеофобному покриттю glass-протектори відштовхують частинки пилу та маслянисті відбитки від подушечок пальців.
  2. Висока твердість. Вона досягається через використання загартованого скла. Його твердість можна порівняти із деякими природними мінералами.
  3. Пропускання світла. Дисплей добре видно при поклейці якісного протектора. Вибирайте моделі з показником світлопропускання не менше 95%.

Пристрій захистить екран айфона навіть при падінні. Під час удару об тверду поверхню зашкодить протектор, але не дисплей. Виконуйте такий алгоритм, щоб приклеїти виріб:

  1. Вимийте руки та підготуйте робоче місце. На столі або іншій поверхні не повинно бути пилу. Подбайте про гарне освітлення.
  2. Підготуйте айфон. Зніміть плівку та чохол, якщо вони є. Протріть поверхню дисплея спиртовою серветкою, потім видаліть залишки розчину мікрофіброю. Якщо набору для поклейки немає, придбайте все необхідне.
  3. Зафіксуйте скло. Для цього зніміть захисну плівку із виробу. Додайте протектор до дисплея так, щоб він не виходив за рамки. Обережно притисніть виріб до екрана. Важливо, щоб утворилися повітряні бульбашки. Якщо вони з'явилися, видавіть пластиковою карткою. Для цього проведіть по склу.

Якщо ви ніколи не клеїли glass-протектор, краще звернутися до професіоналів.

Гідрогелева плівка: переваги та недоліки

Виріб зовсім недавно з'явився на ринку захисних засобів, але вже набув популярності. Воно складається із полімерного матеріалу. Його головна перевага — здатність до самовідновлення. Це своєрідна регенерація. Тобто подряпини і дрібні пошкодження з часом стягуються. Переваги гідрогелевої плівки для Apple Watch та iPhone:

  • довговічність;
  • безпека;
  • висока прозорість;
  • доступність;
  • олеофобність;
  • антивідблиски та водовідштовхувальні властивості.

Остання актуальна, якщо ви власник айфона, який не захищений за стандартом IP68. Гідрогелевий пристрій набагато простіше клеїти. Весь процес займає лише 2-3 хвилини. Серед користувачів популярні моделі «шпигуни». Вони обмежують кут огляду, з боку складно рахувати інформацію з дисплея. Алгоритм наклеювання гідрогелевого протектора:

  • знежирте дисплей;
  • зніміть захисну плівку;
  • приклейте пристосування;
  • позбавтеся бульбашок, якщо вони є.

Основна перевага гідрогелевої плівки — її можна використати повторно. Тобто якщо з першого разу не вийшло, спробуйте ще.

Який захист вибрати

Гідрогелева плівка попереджає появу подряпин, але не захищає від тріщин після падіння. Вона підійде тим, хто максимально акуратно поводиться з айфоном. Це бюджетніший варіант. Вибирайте вироби з товщиною щонайменше 0,16 мм.

Скло — дорожчий протектор, але воно дієвіше. Найкраще вибирати оригінальні вироби. Вони надійні та точно підійдуть на iPhone. Гідрогелеві плівки та захисне скло — найкращий спосіб запобігти появі подряпин, потертостей та інших дефектів!

Поділитися: