Як не купити «кота в мішку»: інструкція з перевірки бу iPhone 14 Pro

Богдан Сирко
Богдан Сірко
16 квіт, 08:28
Поділитися:

Купівля та продаж бу пристроїв стає все більш актуальною. Якщо придбання / збут уживаних авто - для нас це норма і даність, то продаж смартфонів лише набирає свої оберти. Сьогодні ми розповімо вам про те, як безкоштовно перевірити Айфон 14 Про бу перед покупкою.

На що звертати увагу перед покупкою iPhone 14 Pro бу

На що звертати увагу перед покупкою iPhone 14 Pro бу

Давайте уявимо: ось ви прийшли купувати бу айфон, у вас нічого немає - тільки ваші руки та телефон. Припустимо, ви захотіли купити бу iPhone 14 Pro. Перше, на що потрібно звернути увагу перед покупкою - стан дисплея і стан кришки, так як вони могли "змінюватися". Такий телефон навряд чи комусь захочеться купувати.

Перевірка кришки

Лінзи камер всі вони мають бути на одному рівні. Невмілі майстри, коли змінюють кришку айфона бу, змінюють її разом із рідними «очками» камер. Потім їх важко позиціонувати в одній площині, одне вічко може дивитися трохи лівіше, інше правіше. Якщо ви бачите такий дефект, то, швидше за все, кришка змінювалася.

Як перевірити кришку ще? Подивіться боки корпусу – якщо кришку міняли, піддівали скальпелем, або чимось різали, то на поверхні залишилися задирки/прорізи пластику. Ще один спосіб перевірки кришки на предмет заміни – подивитися спалах. В оригінальному варіанті вона знаходиться у невеликому заглибленні. Якщо ж змінюють корпус на копію або розбите скло камери, це поглиблення стає значно більше. Також слід звернути увагу на наявність поруч сіточки.

Перевірка дисплея

Що можна побачити на вимкненому айфоні бу? Якщо екран покритий захисним склом, попросіть продавця зняти його, щоб подивитися дисплей на предмет подряпин.

У оригінальних дисплеїв iPhone 14 Pro скло трохи фіолетово-рожеве, і немає ніяких додаткових смуг. Якщо ж взяти екран з заміненим тачскрином, то на сонці їх добре видно.

Що ще з візуальної перевірки

Сітки динаміків. Кожен мікрофон / динамік iPhone бу знаходиться під своєю сіткою. Один слухає вас, коли ви розмовляєте WhatsApp, або викликаєте Siri, другий – записує звук, коли ви записуєте відео, а нижній мікрофон відповідає за розмову. Так ось, якщо сітки забруднені, то при зйомці роликів звук буде писатися тихіше, Siri вас менше чутиме, так само, як і співрозмовники вас при розмові. Але це не є важкою проблемою – сітки завжди можна почистити, тим більше, що ми, «ЯК НОВИЙ» обов'язково робимо це в рамках передпродажної підготовки iPhone бу.

Перевірка смартфона після увімкнення

Перевірка смартфона після увімкнення

Якщо відразу ж після включення айфона бу ви бачите біле тло з «Hello», то обов'язково його при продавці активуйте, і пройдіть до робочого столу. Як мінімум, це потрібно для того, щоб перевірити всі функції, і уникнути таких проблем, як, наприклад, «відвал модему».

Далі заходимо в налаштування на робочому столі - "Основні" - "Про цей пристрій" і дивимося, чи всі параметри пристрою збігаються із заявленими:

  • виробництва якої країни айфон;
  • прошивку модему (вона має бути);
  • звіряємо IMEI з MEI, «набитим» на сим-лотку (вони мають бути однакові).

Також слід перевірити мікрофони, чи бачить бу iPhone 14 Pro SIM-карту, чи ловить інтернет і чи здійснює дзвінки. Перевірка кнопок – ще один обов'язковий захід, зрозумілий сам собою.

Рекомендуємо! Прийдіть до продавця айфонів бу з білим аркушем паперу. Для чого? А для того, щоби протестувати камери. На об'єктиві може бути пил або пляма, яку одразу ви не побачите. Наведіть камеру на білий аркуш, щоб він займав всю площу екрана, і подивіться плями.

Також не забудьте перевірити True Tone, він має бути на місці. І в налаштуваннях також подивіться на помилки: В Айфоні 14 Про бу при заміні дисплея або акумулятора буде видаватися помилка. Прибрати її неможливо, навіть якщо перезаписувати True Tone.

І ще – обов'язково перевіряємо ліхтарик, акумулятор (дивимося максимальну ємність, якщо вона менша за 80%, то акумулятор бажано поміняти, якщо ж показник 100%, логічно, що він змінювався). Якщо ж навпроти батареї стоїть прочерк, то ймовірно, що всередину апарата лізли і, швидше за все, поставили елемент китайської якості.

Перевірка Touch ID

Зазвичай усі беруть іконку і починають перетягувати екраном, «ганяти» з кута в кут. Але є цікавіший спосіб перевірити «тач». Заходимо в набір номера, включаємо звук, натискаємо якусь кнопочку і не відпускаємо - починаємо "водити палець". Якщо звук безперервний, то все нормально. Якщо ж він переривається, значить, якась бита смуга, і телефон думає, що ви палець відпустили.

Звичайно, нюансів та маленьких деталей перевірки iPhone 14 Pro бу перед покупкою є ще більше. Про них можна говорити нескінченно. Але і з таким багажем знань, які ви одержали зі статті, у вас значно менше шансів натрапити на неякісний, поганий, зламаний, перероблений, переклеєний бу айфон. Ну, а якщо вам ліньки займатися всілякими перевірками беушного iPhone, зверніться в «ЯК НОВИЙ». Ми вже зробили всі необхідні тести працездатності та зовнішнього вигляду пропонованих нами апаратів. Вам залишається тільки вибрати, і купити Айфон бу з гарантією магазину.

Поділитися: