Як перевірити бу Macbook Air? Розповідають фахівці магазину бу техніки «ЯК НОВИЙ»

Богдан Сирко
Богдан Сірко
23 квіт, 06:49
Поділитися:

Хочете придбати Macbook Air бу, але не можете дозволити собі найновіший? На щастя, на вторинному ринку досить багато ноутбуків Apple, а це означає, що культові моделі ще ніколи не було такими доступними.

Але що саме робити, купуючи старий Mac? Як перевірити бу макбук перш ніж його оплатити? Пропонуємо розібратись в питанні. Для початку скажемо так – це не важко, головне, бути уважними та слідувати порадам, що нижче.

Перевірте статус блокування активації iCloud в «System Information» – ДУЖЕ ВАЖЛИВО! 

Якщо ви купуєте Mac 2017 року або раніше, можете пропустити цей крок. Якщо ж розглядаєте ноутбук з чипом Intel, випущеним між 2018 і 2020 роками, він матиме так званий T2 Security Chip. Метою мікросхеми T2 є покращення функцій безпеки Mac. 

Що таке блокування активації iCloud? 

Функція пов’язує пристрій із обліковим записом Apple iCloud, тож ви можете віддалено позначити макбук бу як втрачений або стерти з нього всі дані, якщо він потрапить до чужих рук.

Щоб перевірити статус блокування активації Macbook Air бу, клацніть логотип Apple, а потім натисніть «Про цей Mac». Далі натисніть «Системний звіт». Це відкриє програму «Інформація про систему». Останній рядок у цьому вікні нижче показує статус блокування активації. Простими словами: Увімкнено = ПОГАНО, Вимкнено = ДОБРЕ.

Якщо блокування активації ввімкнено, продавець повинен спочатку зайти в «Системні параметри», потім натиснути «Apple ID» та зняти прапорець «Знайти мій Mac». Опісля знову перевірте інформацію про систему. Якщо блокування активації вимкнено, все готово!

Якщо ж продавець з будь-якої причини відмовляється деактивувати «Find My», такий макбук бу краще не купувати. Бо це не лише може призвести до втрати грошей, а й до потенційних юридичних наслідків. 

Перевірте, чи відповідають технічні характеристики MacBook Air бу заявленим

Перевірте, чи відповідають технічні характеристики MacBook Air бу заявленим 

В меню «Про цей Mac» можна подивитись версію системи, який процесор встановлено в ноутбуці, скільки оперативної пам’яті тощо. Якщо ви бачите, що в характеристиках продавець вказав «512 ГБ пам’яті», а по факту – це 500 ГБ, причин для турботи у вас бути не повинно. Побоювання мають викликати значні розбіжності.

Перевірте серійний номер бу MacBook Air 

Шахраї можуть використовувати складні методи підробки апаратних даних, якщо хочуть продати вам Mac, який «не є тим, за кого себе видає» (наприклад, MacBook Pro 2017 року випуску намагаються продати як 2019).

Щоб бути впевненим, що ви отримуєте правильний продукт, перевірте серійний номер на веб-сайті Apple. Після вводу в спеціальному полі ви побачите підтвердження автентичності ноутбука. Ну, або не побачите. 

Перевірте клавіатуру MacBook Air бу

Перевірте клавіатуру MacBook Air бу 

Для цього: 

  • відкрийте «Системні налаштування», а потім натисніть «клавіатура».
  • Клацніть «Джерела вхідних даних» і встановіть прапорець «показати меню введення на панелі меню».
  • Оберіть «Показати засіб перегляду клавіатури». 

Коли побачите наведену нижче підказку клавіатури, просто проведіть пальцями по кожній клавіші в рядку. Якщо всі вони червоного кольору, це означає, що клавіатура повністю справна. Водночас, пам’ятайте про функцію «залипання клавіш» для MacBook Air 2018-19. 

Перевірте і динаміки бу MacBook Air в системних налаштуваннях 

Ви ж не хочете придбати Mac, у якого «немає звуку»? Щоб перевірити це, відкрийте Системні налаштування та натисніть «Звук».

Переконайтеся, що на вихід виходять вбудовані динаміки, а баланс знаходиться посередині, та натисніть «Звукові ефекти».

Встановіть звук сповіщення на «Funky» і клацніть його, щоб відтворити звуковий ефект скільки завгодно разів. Якщо звуки чути чітко, це означає, що колонки справні. 

Перевірте вбудовану камеру за допомогою FaceTime 

Відкрийте програму FaceTime на беушному макбуці, і якщо камера увімкнеться та запрацює, значить, все в робочому стані! 

Перевірте, чи ноутбук Apple бу підлягає реєстрації MDM або DEP 

Пристрої MDM/DEP, як правило, належать корпораціям, школам і університетам, і, як наслідок, вони матимуть певний профіль, налаштований IT-адміністратором компанії. Купівля пристроїв, які все ще мають профіль MDM або DEP, є незаконною, існує висока ймовірність того, що Mac було вкрадено.

Щоб перевірити, чи є блокування MDM/DEP, відкрийте «Термінал», натисніть «Утиліти», а потім двічі клацніть «Термінал». Далі введіть спеціальну команду та натисніть «return» – отримаєте статус активності функції «Так» або «Ні». 

Перевірте, чи немає на ноутбуці фізичних дефектів

Перевірте, чи немає на ноутбуці фізичних дефектів 

Подряпини на екрані чи вм’ятини корпусу можуть знецінити бу Макбук. Якщо на екрані є смуги, ноутбук пошкоджений. Ви також повинні взяти з собою USB-накопичувач, щоб перевірити, чи працюють USB-порти ноутбука. 

Перевірка блокування мікропрограми паролем (Intel Mac) – ще одна важлива річ. Це апаратне блокування запобігає запуску зовнішніх операційних систем на пристрої хакерами чи будь-якими іншими зловмисниками. Щоб перевірити, чи існує блокування мікропрограми паролем, перезапустіть пристрій у macOS Recovery, утримуючи Command-R, коли екран вимкнеться, і продовжуйте утримувати її, доки не з’явиться логотип Apple із індикатором виконання. Після цього натисніть «Утиліти» та виберіть «Параметри безпеки запуску». Якщо пароль мікропрограми відсутній, то хвилюватися нема про що. Інакше попередній власник MacBook Air бу має цей пароль вимкнути. 

Власне, це все, що можна зробити для перевірки бу Macbook Air на початковому етапі. І цього має вистачити, щоб купити бу макбук без ризику. В магазині «ЯК НОВИЙ» ми даємо власну гарантію на якість техніки бу, адже вже зробили всі необхідні перевірки!

Поділитися: